Anasayfa » Haberler » Bosna Hersek’e Yardım İçin MOSDER Tırları Yola Çıktı!

Bosna Hersek’e Yardım İçin MOSDER Tırları Yola Çıktı!

Bosna Hersek’e Yardım İçin MOSDER Tırları Yola Çıktı!

MOSDER’den Bosna Hersek’e İnsani Yardım Kampanyası Devam Ediyor!

Yüzlerce can kaybının yaşandığı, binlerce insanın ev ve eşyalarının kullanılmaz hale geldiği Bosna Hersek’te, sel felaketinin hemen ardından başlatılan ‘Mobilya Bağış Kampanyası’na Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Üyeleri destek vermeye devam ediyor.

Bosna Hersek’te yaşanan sel felaketinin ardından harekete geçen Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından, geçtiğimiz hafta İnegöl’den gönderilen 5 tır ev mobilyası da Bosna Hersekli afetzedelere ulaştırıldı.

Aynı şekilde, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ve MOSDER Genel Sekreteri Abdullah Tuğlu’nun katılımıyla ikinci kez yola çıkan 5 tır ev mobilyası, 18 Haziran Çarşamba günü geniş katılımının sağlandığı bir tören ile KIZILAY Etimesgut-Ankara deposundan BOSNA HERSEK’e uğurlandı.

Yaşanan felaketin bilançosunun ağır olduğu Bosna’da, insanların zor durumda olduğunu ve her zaman onlara yardımda bulunacaklarını söyleyen Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Ahmet Güleç; Bosna Hersekli kardeşlerimizi tarih boyunca dostumuz olarak gördük. En zor zamanlarında yanlarında olmak insani görevimizdir. Kızılay işbirliği ile düzenlediğimiz yardımlarımız umuyoruz ki acılarını bir nebze dindirir. Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği MOSDER ve sektörün duayenleri olarak onların acılarını derinden paylaşıyoruz ve bu konuya oldukça önem veriyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de yardım tırlarımız için çalışmalarımız devam edecektir.” açıklamalarında bulundu.

kaynak : mosder.org.tr

Yazar: admin
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login

Register | Lost your password?